Yengeç Burcu Bebeği

Gezegeni: Ay
Elementi: Su

Yengeç Burcu Bebeği (22 Haziran – 22 Temmuz) 

Eğer bebeğiniz Yengeç burcuysa evde ağlama sesi hiç eksilmeyecek demektir. Duygusal ve hassas bir kişiliğe ve geniş bir hayal gücüne sahiptirler. Sempatik ve konuşkandır.Anneye çok bağımlı bebeklerdir. Aile ortamını sever ve misafirlerden pek hoşlanmaz. Sürekli kucak isterlerse şaşırmayın.

Sevecen ve duygusal yanını ortaya koyan, sarılabileceği yumuşak peluş oyuncaklar tam yengeç burcu bebeğine göredir. Onun için yemek yemek ve pişirmek önceleri bir oyun iken büyüdükçe onu mutfakta ahçı olarak bulabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler onun için idealdir. Resim ve kolaj kitapları, oyun hamuru vs. yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlar. Evde zaman geçirmek yengeç bebeğine dışarıdan daha çok güven verir.

Kendi yapıları değişken olduğu halde ki gülerken aniden ağlayabilen bu çocuklar değişiklikten hoşlanmazlar, ona ait alanlarda yapacağınız en ufak bir değişiklik onu rahatsız edecektir. Odalarında kendi başlarına vakit geçirmeyi severler.

Gezmekten ve denize yakın yerlerden hoşlanırlar. Espri anlayışı ve hayal güçleri gelişmiş, bıcır bıcır, konuşkan çocuklardır.