Oğlak Burcu Bebeği

Oğlak Burcu

 

GEZEGENİ: SATÜRN
ELEMENTİ: TOPRAK

Oğlak BURCU Bebeği (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak burcu bebeği, çok zeki, düzenli ve yaşıtlarından erken büyüyen bir bebektir. Çocuk gibi değil de büyük bir insan gibi davranışı vardır. Bunun yanında iyi bir espri anlayışı gizlidir. Hemen büyümek isteyen oğlak burcu bebeği öğrendiklerini sindirdikten sonra uygulamaya geçtiği için yavaş öğreniyor gibi görünebilirler. Ama öğrendiklerini en iyi şekilde öğrenirler.

Oğlak burcu çocuklarının tek arzusu anne babasının gözüne girmek, onları mutlu görmektir. Onlar sorumluluk almayı çok severler. Kendilerini önemli hissetmek isterler. Dikkatli, azimli, metodik ve çalışkandırlar. Bilemediği veya yapamadığı şeyler olunca öfkelenip ağlayabilirler.

Ailesine düşkündür. Önemli günlerde, bayram, doğum günü vs tüm aile fertleriyle biraraya gelmek onun için mutluluk kaynağıdır.

Olgun, ciddi ve ağırbaşlı bir çocuk gördüyseniz Oğlak burcudur. Programlı , düzenli çocuklardır. Yemeği, uykusu, banyosu düzenli ve biyolojik saati iyi işleyen çocuklardır. Hırslı, malına sahip, israfı sevmeyen lider ruhlu bir insan olurlar büyüdüklerinde.

Dışarıda gezmeyi, vakit geçirmeyi severler. Bu yüzden kendinizi sürekli parkta bahçede bulabilirsiniz. Sosyal bir ruha sahiptir. Grup oyunları ona göredir. Gitar ve bateri gibi müzik aletlerine doğuştan yeteneklidir.