Kova Burcu Bebeği

Kova Burcu

 

GEZEGENİ: URANÜS VE SATÜRN
ELEMENTİ: HAVA

Kova BURCU Bebeği (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu bebeği, müthiş bir zeka ve pozitif elektiriği ile sıradışı bir bebektir. Keşfetmeyi seven bu bebekler, özgürlükçü bir ruha sahiptir. Çok kolay arkadaş edinip sosyalleşebilirler. Herşeyi kendi kendine yapmak başarmak isterler.

Haksızlığa gelemez, bunun için savaşırlar. Kova bebeklerini ileride sosyal sorumluluk projelerinde görebilirsiniz. Bir grubun üyesi, bir takımın parçası olmak onları gururlandırır.

Heyecan veren, değişik şeylere ilgi duyar ve geleceğe yönelik düşünüp hareket ederler. Yaratıcılığı, neşesi, espri anlayışı hep farklıdır, göz alıcıdır. Diğer çocuklara pek benzemezler, sizi hep şaşırtırlar. İnsancıl ve sevecendirler.

Elektronik aletlere, yeni buluşlara ilgilidir. Kova burcu bebeği müzik ve tiyatoya karşı yeteneklidir. Teknoloji onları büyüler. Erken yaşlarda bilgisayar eğitimi verilebilir. Kitaplar, filmler, doğa onu hep çeker. Bilim kurgu tam ona göredir. Su sporları ve rekabetçi spor dallarına ilgisi yüksektir. Doğada koşup eğlenmek tam ona göredir. Küçük kazalara dikkat derim.

İsyancı ruha sahip kova burcu bebeği sınır tanımadığından, ona sık sık sınırları hatırlatmakta fayda var. Sonunda kazanacağı şeyler var ise mücadeleyi sever. Sınırlarınızı ve yaptırımlarınızı onun karakterine göre belirlemeniz gerekiyor.