Koç Burcu Bebeği

 

Gezegeni: Mars
Elementi: Ateş

 

Koç Burcu Bebeği (21 Mart – 19 Nisan)

Zeki, meraklı ve hırçın, ağlayan bir bebektir. Sevildiklerini bilirse hemen sakinleşen yapılarıyla aslında neşeli bir bebektir. Sürekli destek ve ilgi beklerler. Herhangi bir konuda ilerlemesini istiyorsanız onu motive etmeniz ve alkışlamanız şart.

Koç burcu bebeğinin bitmek tükenmek bilmeyen ilgi isteği yüzünden kendinize hiç zaman ayıramadığınızı fark edebilirsiniz. Çok hareketli ve enerji dolu yapılarıyla büyürken başlarına sık sık kazalar gelebilir. Gözü kara, coşkulu ve girişkendir.

Onun için seçeceğiniz oyuncaklar, enerjisini tüketmeli ve bolca hareket ettirmelidir. Onu oyuncaklara boğmayın çünkü bir tanesi veya seçtiği bir oyuncak onun odak noktası olacak ve uzun süre onunla oyalanacaktır. Yapbozlar, eğitici oyunlar baş tacıdır. Hareketli oyuncaklar da zamanla ilgisini çekecektir. (Araba, hız treni vs)

Koç çocuğu, İyi bir arkadaş, öncü ve örgütçüdür. Kardeşlerine karşı koruyucu ve sadıkdır. Koç bebekleri seslerini duyurmak için avazlarının çıktığı kadar bağırırlar, ilgi çekmeye bayılırlar. Ateş elementi olduğu için her zaman dinamik ve arayış içindedirler. Asi karakteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiyle kucaklamaktır.