İkizler Burcu Bebeği

GEZEGENİ: MERKÜR
ELEMENTİ: HAVA

İkizler Burcu Bebeği (21 Mayıs – 21 Haziran)

Çok hareketli, zeki, sabırsız, öfkeli ve huysuz bir bebektir. Çok ağlayan bebeklerdir. Çok soran, çok karıştıran, meraklı ve zeki çocuklardır. Teknolojiye meraklı çocuklardır. Çok hareketli olması kazalara açık olması sonucunu doğurur. Emeklemeye, konuşmaya, yürümeye normalden daha erken başlarlar.

Oynamayı sever ama yanlızlığı hiç sevmez, ya annesi ya arkadaşlarıyla oynamak ister. İletişim yeteneği güçlü olduğu için onun için en doğrusu oyun gruplarına katılmaktır. Kardeşi varsa evde de bu ihtiyacını giderebilir. Birlikte oynayabileceği birileri olmazsa duygusal olarak içine kapanma durumları gözlenebilir.

İkizler Burcu Bebeğine araştırma yapmalarına izin verecek kimya seti oyuncakları, teknolojik robot benzeri oyuncaklar, Öğretici ve araştırmasına katkıda bulunacak türde kitap ve dergiler tam ona göredir.

Hayal gücü geniş, espri anlayışı ve heyecanlı yapısıyla, çok konuşan ve gülen ikizler çocuklarının başından bela eksik olmaz. Sıkılgan yapısı sürekli yeni maceralar peşinde koşmasına sebep olur.