En İyi Bebek Bezi Hangisi?

Yeni anne olduğumda bebeğime hangi bezi kullanacağım konusunda oldukça tedirgindim. Çevremde pişik, sızdırma vs sorunlar yaşayanlardan duyduklarım ve internette araştırmalarım da ” En İyi Bebek Bezi” net sonuç vermemişti. En nihayetinde denemeden öğrenemeyeceğime karar verdim.

Piyasadaki en iyi bez olduğunu düşündüğüm Prima Premium Care ile yola çıktım. Evet bez iyiydi, sızdırma yoktu ama bebeğimin poposu sürekli değiştirmeme hatta en iyi pişik kremlerine rağmen sürekli pişik oluyordu. Fiyatı da oldukça yüksekti. Tabi pişik sadece bez masrafıyla bitmiyor. Doktor ve bir sürü krem denemesi de var işin içinde… Pişik konusundaki deneyimlerimi burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kızım İpek şu an 3 yaşında bez kullanmıyoruz ama 2.5 yıl deneyimlerime göre bence pişik bebişin teniyle alakalı. Yani yüzde yüz tüm bebeklere şu bezi öneririm demek bence doğru olmaz. Kimisi bu bez markasını över, kimisi başkasını… Bildiğim tek bir şey var bezler artık çok pahalı ve bence ucuz diye bazı bezlerin pabucu dama atılmamalı.

Molfix denedim primadan sonra, aman yarabbi daha beter pişti poposu çocuğumun. Dediler ki sleepy çok iyi denemelisin. Heryerde bulunmuyordu o zaman yeni çıkmıştı. Aradım taradım buldum aldım. Gerçekten iyi bir bez. Pamuklu dokusu, yumuşacık olması, sızdırma sorunu da yoktu. Ama bana hala pahalı geliyordu, çünki ben aylık büyük paket alıp daha uygun fiyata almak istiyordum. Çoğu markada bu olay var. Neyse Sleppy de de böyle bir imkan yoktu.

İşte İstediğim Bezi Buldum!!!

Derken İnternette araştırırken e-bebek için üretilen baby&me marka bezler ve ıslak mendilleriyle tanıştım. Yorumlar süperdi. 100 lü koli şimdiye kadar aldığım tüm marka bezlerden çok daha ucuza geliyordu. Günde 5/6 bez kullanan çocuk için cep yakmayan bir fiyattı. Hadi dedim bunu da deneyelim. İşte buydu!!! Samimiyetimle söylüyorum bezin sızdırmazlığı, dokusu, fiyatı süperdi. Üstelik bazen 2. 100lü paketi alırsan yüzde 30 indirim uyguluyorlar. Tabi indirim oranı her zaman değişebilir. Bana sorarsanız Baby&me bebek bezinin Primadan, Sleepyden hiç farkı yoktur, fiyatı ve avantajlı paketleri hariç. İşte arama motorlarını yakmanıza gerek yok, bebek bezi mi arıyorsun, bence bir kere e.bebek bezini dene derim. Bu arada baby&me markasına ait ıslak mendil, şampuan, çamaşır deterjanı, leke giderici vs. bir sürü ürün var ve denemenizi samimiyetimle tavsiye ederim. Cebinize dost, çocuklarınıza dost…