Çörek Otu Yağı Mucizesi Ve Çocuklarda Kullanımı

Çörek otu eski çağlardan beri kullanılan mucizevi bir bitkidir.  Gerek bilim adamları gerek din adamlarının ortak paydada buluştuğu çörek otu yağının birçok hastalığa iyi geldiğidir. Hatta Çörek otunun ölümden başka her hastalığa deva olduğu düşünülür. Peki Çörek Otu Yağı Mucizesi Ve Çocuklarda Kullanımı nasıl olmalıdır? Söz konusu çocuklar ve bebekler olunca çok daha dikkat ve özen göstermek gerekmektedir. Bu yüzden “Çörek Otu Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır? “ ve “ölçüsü ne olmalıdır?” sorularının yanıtlarını burada paylaşmak istiyorum.

Son yıllarda bitkiler ve faydalarından sürekli her yerde söz edilir oldu. Ama inanın ben çörek otu yağını kendim, eşim ve çocuğumda kullandığımdan beri bizim için uygun bitki ve yağları araştırıp kullanır oldum. Çünki gerçekten bazıları özellikle Çörek otu yağı mucizeler yaratıyor.

Çörek Otu Yağının  Faydaları

Çörek otu içerisinde A, B, ve C vitaminleri gibi vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko içerir. Ayrıca insan vücuduna faydalı Omega-3 ve Omega-8 yağ asitlerini de içerisinde bulundurmaktadır.

 • Çörek otu yağı bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Öksürük, bronşit, gaz problemlerine birebir iyi gelir.
 • Cildin kurumasını ve kuruyarak çatlamasını engeller. Cildi onarır, cilde bakım yapar. Akneleri ve sivilceleri iyileştirici özelliği vardır. Saç beyazlamasının önüne geçer.
 • Sindirim sistemini rahatlatır. Gaz giderici ve önleyici özelliği vardır. Kabızlığı önler. Bağırsak parazitlerini ve bağırsak kurtlarını öldürür.
 • Özellikle kış aylarında gündeme gelen grip ve nezle için etkilidir. Aynı zamanda bronşit ve öksürüğe de iyi gelir. Sinüzite iyi gelir.
 • Yaraları büyük ölçüde iyileştirici özelliği belki de en önemli özelliklerinden biridir.
 • Baş ağrısını azalttığı gözlenmiştir. Doğal bir ateş düşürücü olarak kullanılabilir. Kan basıncını ve yüksek tansiyonu düşürür.
 • Kolesterolü düşürüp dengede tutar.
Hamilelik Döneminde Çörek Otu Yağı

Hamilelik döneminde bu bitkinin tohum ve yağının kullanılması düşük yapma riskini arttırabilir. Çörek otu tohumları ve yağı ile emzirme döneminde sütü arttırır ve gaz oluşumunu engeller. Bebeklere anne sütünden geçmesi en faydalı şekildir.

Bebek Ve Çocuklarda Çörek Otu Yağının Faydaları
 • Özellikle  gaz  sorunu olan çocukların sırtına çörek otu ile masaj yaptığınız zaman çocuğunuzun rahatladığını ve gaz sancısından kurtulduğunu göreceksiniz.
 • Çocuklarda aşırı kullanılmaması gerekiyor. Kabızlık sorunu yaşayan çocuklara çörek otu yağından günde bir-iki damla vermek yeterlidir.
 • Çocuklardaki gece öksürüğü tedavisinde bir çay kaşığı çörek otu yağını balla karıştırarak verdiğinizde 5 dakika içinde öksürüğün kesildiği görülür.
 • Burun tıkanıklığında 1-2 damla burnuna damlatırsanız nefesi açılır.
Bebek Ve Çocuklarda Çörek Otu Yağının Kullanımına Dikkat!!!

10 kg altında ki çocuklara yarım çay kaşığı,  1 yaş üstü 20 kg a kadar olan çocuklara bir çay kaşığı çörek otu yağı verilebilir. Her şeyin olduğu gibi çörek otu yağının da fazlası zararlıdır. Bu yüzden dikkatli kullanılmalı ve ölçüler aşılmamalıdır.

Çocuklarda kullanılacak çörek otu yağının soğuk pres sıkım olmasına dikkat edilmelidir. Satın aldığınız yerin güvenilir olduğuna dikkat ediniz. Çörek otu yağını gün ışığından uzak tutarak muhafaza ediniz. Metal kaşık değdirmeyiniz. Çalkalayarak kullanınınız.