Çocuklar İçin Lolipop Görünümlü Vitamin

Çocuklara Şeker Kısıtlaması ve şeker alternatifi vitamin

2 yaşına kadar çocuklara kesinlikle şeker ve şekerli yapay gıdalar yasak biliyorsunuz. Şeker çok gerekli bir gıda değil ama sevilen ve alışkanlık yapan bir besin. Çocuklara şeker kısıtlanmalı ve alternatifleriyle alışkanlıklarını değiştirmeliyiz. Çocuklara lolipop görünümlü vitamin gibi bir alternatif olduğunu biliyor muydunuz?

2 yaşından sonra çocukları tutmak zor. Çünkü görüyor ve istiyorlar, keşfediyorlar. Çevreden ” ne olacak canım yesin” baskıları ve sevindirmek için çantasında bir sürü şekerleme çikolatayla gelen akraba eş dost da cabası.

İpek 2 yaşına basana kadar meyve hariç şeker, çikolata nedir bilmedi. Ama yaş gününde yaptığım dev pasta tüm iştahını kabarttı minik kuzunun. E artık zamanı gelmişti. Parmaklaya parmaklaya yedi… tabi ki her şey de olduğu gibi bunun da bir sınırı var.

Bakkallardaki tehlike ” Lolipop”

Birde bakkallardaki iştah kabartan şekerler yok mu? işte onlar çok zararlı.  Gerek diş sağlığı gerek içerdiği yüksek şeker miniklere çok zararlı. E ne yapıcaz? Tabi ki araştırdım ve sonuç eczanelerde satılan lolipop şeklinde multi vitaminler (multiball) evet doğru duydunuz. Çocuk afiyetle şeker diye vitamini yalayıp yutuyor. Üstelik çeşitleri de var ve ipek çok sevdi. Al bir kutu at çantaya, bakkalda markette şeker mi gördü işte sana alternatif. Tabi ki bunun da bir sınırı var, doktorumuza sorduk. Her gün olmamak şartıyla arada verilebilir dedi. Biz kısa bir süre kullandık. Her gün vermedim de ara ara verdim. Zaten bir süre sonra sıkıldı ve istemedi. Ama geçici bir çözüm olarak kurtarıcım oldu. Hala ara sıra bakkaldan görüp istiyor çantamda hep bir tane bulunuyor.

İşte sana harika bir çözüm. Multiball şeker ve tatlandırıcı içermiyor. Diş sağlığına zarar da vermez. Daha ayrıntılı bilgi için https://www.sanpharma.com.tr/urunlerimiz/vitaminler-ve-beslenme-destekleri/multiball-lolipop-multivitamin-zero