Boğa Burcu Bebeği

GEZEGENİ: VENÜS
ELEMENTİ: TOPRAK

Boğa Burcu Bebeği (20 Nisan – 20 Mayıs)

Anne babaya düşkün ve sevgi dolu bir bebektir. Kendi kendine yeten, oyunlar oynayan, zeki ve oldukça inatçıdır. Biraz tembelliği severler. Gururu kırılırsa çok hırçın ve zorlayıcı olabilir. Sakin ve sevgi dolu yaklaşımla uyumlu bir çocuk olur. Genelde yemek problemi yaşamazsınız, iştahlı ve damak zevki gelişmiştir.

Boğa burcu bebeği daha bebeklikten tutarlı, düzenli, dikkatli bir çocuktur. Yemek, uyku, oyun düzenini bir kere sağladıktan sonra gerisini ona bırakın. Ama sakın zamanını şaşmayın. Aksi halde hırçınlığını, çığlıklarını zor bastırırsınız.

Ona bol bol oyuncak almak zorunda kalabilirsiniz. Hatta koleksiyon yapabileceği seri tip oyuncaklar tam ona göredir. Toprak grubunun çocukları dışarıda oynamayı , parkı bahçeyi severler. Müzikten hoşlandıkları için ona müzik aletleri alabilirsiniz. Boğa bebekleri materyalist doğar. Aman elinden birşey almayın. Oyuncaklarına dokunmayın, yoksa vay halinize…

Boğa çocukları giyimine, görselliğe önem verir. Odasının dekorasyonuna, gardrobuna özen gösterin. Müzik dinlemeye, güzel giyinmeye, ve lezzetli şeyler yemeye bayılır. Rahatına, konfora düşkündür. Rahatlatıcı bir müzik eşliğinde güzelce uyutabilirsiniz.