Başak Burcu Bebeği

Başak Burcu

 

GEZEGENİ: MERKÜR
ELEMENTİ: TOPRAK

 

Başak Burcu Bebeği (23 Ağustos – 22 Eylül)

 

Başak burcu bebeği mükemmelliyetçi, huysuz ve sürekli ağlayan bebeklerdir. İstediği şey olana dek azimle ağlayabilirler. Keskin zekası olan bebeklerdir. İçine kapanık ve pek paylaşımcı değillerdir. Düzeni severler. Düzeni bozulunca huysuz olurlar. Yemeği, uykusu, oyun zamanı belli bir rutin içermelidir.

Bireysel oyunları severler. Puzzle ve kitaplar onun için bulunmaz hediyelerdir.  Herşeyi sorgular ve araştırır, meraklı çocuklardır. El becerileri gelişmiş olduğu için el işleri, resim, yapıştırma, origami tam onlara göredir. Yanlızlığı tercih ederler. Yabancılara yaklaşmazlar. Uzun süre kendi kendine oynayıp sizi rahat bırakacaktır.

Başak burcu bebekleri diğer burçlara göre daha erken konuşur. Annelerinin en büyük yardımcısı olur, çünkü sorumluluk duyguları erken gelişir. Onu ciddiye almanızı isterler ve bebek muamelesinden hoşlanmazlar. Başkalarını yardım etme dürtüsü oldukça kuvvetlidir.

Giyinmeyi ve güzel görünmeyi severler, ama sade ve temiz olmak şartıyla. Güzel kokular, banyo onları mutlu eder. Odaları sade ve düzenli olmalıdır. Çok renkli ve kalabalık odaları sevmezler.