Balık Burcu Bebeği

Balık Burcu

 

GEZEGENİ: JÜPİTER VE NEPTÜN
ELEMENTİ: SU

Balık Bebeği (19 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu Bebeği, sizi şaşırtacak kadar duygusal ve büyümüş de küçülmüş gibi tavırlarıyla bir o kadar olgundur. Hassas ruhlu bu bebekler çok ağlar ve içine atar. Gerçek dünyayla bağlantısı bazen kesilip hayaller alemine dalabilir. Bu nedenle de uykuları sık sık bölünür. Uykuya geçerken ninnilerle sakinleştirmekte fayda vardır.

Sonsuz hayal gücü ve sanatçı kişiliği sayesinde renkli arkadaşlıklar kurar. Duygusal hareket eder ama çevresinde otoriter bir tavır sergiler. Herkes onun kurallarına uysun ister, uyulmadığı zaman huysuzlanır.

Rutinleri sevmeyen balık burcu bebeği sevgi ve desteksiz kendini çok kötü hisseder. Kuralları sevmez. Okula giderken ona belli bir disiplinle yaklaşmalıdır. Çoğu zaman başkaldırı ve meydan okumalar yaşayacaksınız. Onu sakinlikle ve hayelciliğini gerçekliğe yönlendirerek telkin edip eğitmeniz gerekecektir.

Uzun uzun konuşmaya, akıl vermeye bayılır. Duyarlı ve zekidir. Cesaretlendirilmeye ihtiyaç duyarlar. Hiçbir konuda acele edip onu sıkıştırmaya gelmezler, hemen moralleri bozulur, pilleri biter. Ona karşı net ve kararlı tutum sergilemeniz yerinde olacaktır.

Sanatsal yönü ağır basan balık burcu çocukları kalem, kağıt, boya vs çok severler. Harika resimler veya hikayeler çıkarabilirler. Su oyunlarına, futbol gibi ayak oyunlarına yatkındırlar. Tiyatro sahnesinde başarı gösterebilirler, rol kabiliyetleri iyidir ve alkışı severler. Tembeliğe yatkınlıkları olduğundan tv den uzak tutmanızı öneririm.