Aslan Burcu Bebeği

 

GEZEGENİ: GÜNEŞ
ELEMENTİ: ATEŞ

Aslan Burcu Bebeği (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu bebeği gururlu, dediğim dedik, güçlü ve huysuz bebeklerdir. Sakin ve kararlı tutum ile zamanla sakinleşecektir. Genellikle erken konuşmaya başlayan ve erken yürüyen bebeklerdir. Rol modelleri babalarıdır. Onlara taparcasına bağlıdırlar.

Oldukça huysuz bir bebektir dedim ya, gürültüsü de eksik olmaz. Aslan bebekleri uyumayı bilmezler ve uyutmazlar da. İhtiyaçları karşılanana kadar avazı çıktığı kadar bağırırlar. İlgi odağı olmayı severler. İyi giyinmeye bayılırlar. Onlara rengarenk ve şık giysiler alın, bol bol övgüde bulunun. Yıldızların çoğu Aslan burcundan çıkar.

Aslan burcu bebeği iletişimleri güçlüdür, hemen arkadaş edinebilirler, ama paylaşımcı değildirler.  Oyuncaklarını alanın vay haline. Lider ruhları burada da devreye girer. Emir vermek, dediklerini yaptırmak çok hoşuna gider.Neşe dolu, hayvan canlısı, dışa dönük bir yapısı vardır.

Strateji gerektiren ikili oyunlar, bilgisayar dünyası ve özgürce yaratıcılığını konuşturabileceği oyunlar tam aslan burcu çocuklarına göredir. Müzikle çok ilgili olan aslan burcu bebeğine müzik aletleri en güzel hediyedir. Birde o müzik aletini çaldıktan sonra coşkuyla alkışlayın bakın nasıl da mutlu.